Menu
Domov důchodců Proseč u Pošné
DOMOV DŮCHODCŮ Proseč u Pošné
"Domov není, kde bydlíš,  ale místo, kde ti rozumějí."

Rok 2016

Leden

 • Turnaj ve společenských hrách
 • Novoroční tvoření

Únor

 • Karnevalové vyrábění pro děti
 • Divadlo
 • Pečení - Boží milosti
 • Masopust

Březen

 • Divadlo
 • Velikonoční tvoření
 • Pečení mazanců
 • Stražišťan
 • Budislavská perla

Duben

 • Jarní probuzení
 • Dílny
 • Vycházky'
 • Mše
 • pékání špekáčků

Květen

 • Stěhování
 • Návštěva premiéra
 • Den otevřených dveří

Červen

 • Domovní pouť
 • Pacovské hry seniorů
 • Kulturně společenský den v Pelhřimově

Červenec

 • Výlet do Želiva
 • Přednáška v Pacově
 • Budihry
 • Posezení na terase

Srpen

 • Duo Ruggieri
 • Přednáška o kosmonautech
 • Pouť sv. Rocha
 • Letní škola seniorů

Září

 • Prosečkiáda
 • Počátecká duha
 • Telčský desetiboj
 • Hašlerovy písničky

Říjen

 • Den otevřených dveří
 • Prodej oblečení
 • Cukrárna
 • Hasičská přednáška
Zobrazeno 1-30 ze 51
#

Oslava konce roku

Datum: 31. 12. 2016

V závěru roku lidé bilancují, co v uplynulém roce zažili a oslavují konec starého a příchod nového roku. Našim klientům k tomuto rozjímání zahrála i muzika, při které si mohli zatančit, zazpívat a připít si společně na zdraví.

#

Stražišťan

Datum: 21. 12. 2016

Před Vánoci si našel chvilku času na návštěvu našeho Domova i soubor lidových tanců Stražišťan a jeho členové našim klientům předvedli některé předvánoční zvyky, krásně zazpívali a zatančili lidové písně a tance.

#

Pečení cukroví

Datum: 16. 12. 2016

K vánočnímu času patří neodmyslitelně i vůně cukroví. Ošetřující personál strávil příjemný čas spolu s klienty při pečení cukroví na jednotlivých odděleních. A nechyběla ani vůně vánočky, kterou jsme vlastnoručně upletli. A samozřejmě ochutnali spolu s vánočním čajem na společném předvánočním posezení na jídelně DOZP. Chutnala výtečně!

#

Česko zpívá koledy

Datum: 15. 12. 2016

14. prosince se náš domov připojil k akci Česko zpívá koledy s Deníkem. V 18 hodin jsme si společně s klienty, lidmi z blízkého okolí či bývalými zaměstnanci zazpívali známé koledy u vánočního stromku na nové jídelně. Předvánoční posezení spojené též s ochutnávkou domácí vánočky upečené na jednom z oddělení a výborným nealko punčem se nám všem velice líbilo a již se těšíme na podobné setkání opět za rok.

#

Barevné Vánoce

Datum: 9. 12. 2016

8. prosince jsme se zúčastnili vánoční výstavy „ Barevné Vánoce “, pořádané Krajským úřadem v Jihlavě. Na výstavu jsme se připravovali s našimi klienty v dílně již měsíc dopředu. Vyráběli jsme svíčky z včelího vosku, pekli perníčky zdobené mandlemi a nakonec provoněla naše dílna čerstvým jehličím při výrobě svícnů, svícínků a dekorativních stromečků. Celoročně vyráběné předměty jsme před Vánoci vystavili i v aktivizační dílně.

#

Návštěva dětí z CMŠ u klientů

Datum: 8. 12. 2016

V předvánočním čase jsme v Domově přivítali děti z Církevní mateřské školy z Pacova. Připravily si pro nás vánoční program, kterým mile potěšily naše klienty na jednotlivých odděleních či při návštěvě klientů přímo na pokoji.

Mikulášská nadílka 1

Mikulášská nadílka

Datum: 5. 12. 2016

Mikulášská nadílka
5. prosince proběhla v našem domově Mikulášská nadílka. Obchůzka Mikuláše, čerta a anděla, zakořeněná tradice na začátku adventu, potěšila mnohé obyvatele domova.

#

Adventní dílny

Datum: 25. 11. 2016

Adventní dílny
V listopadu jsme ani v dílně nezaháleli. V dušičkovém čase jsme se věnovali výrobě svíček z včelího vosku, což byla velice příjemná činnost. A koncem měsíce jsme se začali připravovat na adventní období. Vyráběli jsme adventní věnce na výzdobu našeho domova. A na 1. adventní neděli se mohla rozhořet první adventní svíčka. Také jsme s předstihem upekli perníčky, aby pěkně změkly.

Ples seniorů 1

Ples seniorů

Datum: 24. 11. 2016

Ples seniorů Pacov
Jako již v předešlých letech i letos se klienti zúčastnili Plesu seniorů v Pacově. Jak je vidno, tancovat se dá i s vozíkem. Je to sice trošku jiné, ale příjemné zážitky, které hudba a pohyb přináší, je možné zažít i při zdravotním omezení.

Návštěva rybárny 1

Návštěva rybárny

Datum: 21. 11. 2016

Návštěva rybárny
Na sv. Martina jsme se vypravili s našimi klienty do pacovské rybárny na výstavu živých ryb. Pacovští rybáři se nám opravdu věnovali a seznámili nás s různými druhy ryb žijících v našich rybnících. Dopolední skupina výletníků se poté vydala do cukrárny na náměstí, kde jsme poseděli, popovídali a samozřejmě ochutnali místní dobroty. Odpolední skupina pak spojila návštěvu rybárny s nákupy v nedalekém obchodě.

#

Pečení štrúdlu

Datum: 24. 10. 2016

Rozhodli jsme se zužitkovat letošní úrodu jablek a pustili jsme se s klienty do pečení známé podzimní jablečné pochutiny. Každý z účastněných klientů přiložil ruce k dílu. Štrúdl si pak klienti vychutnali u společného posezení nad šálkem čaje.

#

Hasičská přednáška pro klienty

Datum: 18. 10. 2016

V rámci prevence klienty domova navštívil kpt. Ing. Pavel Krejčí z hasičského záchranného sboru Pelhřimov a kromě informací o možných nebezpečích a prevenci vzniku požáru nám ukázal výzbroj hasiče ve směně při zásahu u požáru. Klienti si mohli potěžkat nejen nehořlavé oblečení a boty, ale i některé pomůcky hasiče potřebné k likvidaci požáru. Byli velmi překvapeni, jak je taková výstroj těžká. Na konci povídání došlo i na zodpovězení dotazů klientů.

#

Návštěva cukrárny

Datum: 13. 10. 2016

10. října jsme se vydaly s klientkami na výlet do cukrárny v Černovicích. Místo plánované cukrárny, která byla zrovna tento den zavřená, jsme improvizovaly a navštívily černovickou pekárnu na náměstí, kde jsme společně poseděly a popovídaly u kávy a dobrého zákusku. Posezení se nám všem moc líbilo.

Prodej oblečení 1

Prodej oblečení

Datum: 6. 10. 2016

V říjnu u nás proběhl dopolední prodej oblečení paní Kultové z Jihlavy. Klienti si měli možnost sami nebo za doprovodu personálu prohlédnout či nakoupit oblečení. Zájem byl jako vždy opravdu veliký.

Den otevřených dveří v našem domově

Datum: 3. 10. 2016

Na začátku října se opět konal týden sociálních služeb a v našem domově i Den otevřených dveří. Přístavba nového pavilonu pro osoby s demencí opět přilákala zájemce o prohlídku, ale i o prostory zámecké budovy byl zájem. Návštěvníci se mohli též seznámit s některými aktivizačními metodami, hlavně pro klienty s demencí.

Hašlerovy písničky 1

Hašlerovy písničky

Datum: 22. 9. 2016

V září k nám opět zavítal pan Karel Šedivý, který i pro nás připravil další hudební pořad věnovaný Karlu Hašlerovi. Písničky a vyprávění o Karlu Hašlerovi potěšily opět nejednoho posluchače našeho domova.

#

Telčský desetiboj

Datum: 12. 9. 2016

O každoročním soutěžním dni v Domově pro seniory v Telči počasí přálo tak akorát. Na bednu jsme sice zdaleka nedosáhli, ale my už víme, že důležitější je se zúčastnit a užít si to. Užili jsme si to pěkně a pochutnali si na jejich štrůdlu. A ještě jsme dostali za účast něco dobrého na zub.

#

Počátecká duha

Datum: 9. 9. 2016

V září jsme se s několika našimi klienty vypravili do Počátek, kde jsme se zúčastnili 2. ročníku tzv. „Počátecké duhy“, pořádanou Domovem Jeřabina a Krajem Vysočina. Čekal na nás pestrý program v podobě hudebních a divadelních představení různých domovů. Poté jsme si prohlédli počátecké náměstí, ochutnali zmrzlinu v místní cukrárně a ujížděli zpět domů.

#

Prosečkiáda

Datum: 1. 9. 2016

6. 9. 2016 se v našem domově konal po jednoroční přestávce opět soutěžní den s názvem „Prosečkiáda“. Soutěžního klání se zúčastnilo deset družstev z pozvaných domovů a dále čtyři družstva našeho domova. Dopolední soutěže probíhaly v nových prostorách domova a odpoledne proběhla zábava, o kterou se výtečně postarala hudební skupina Rondo music.

Letní škola seniorů 1

Letní škola seniorů

Datum: 8. 8. 2016

Podruhé v tomto měsíci jsme se s klienty vypravili na pacovský zámek, kde probíhala Letní škola seniorů Kraje Vysočina. Tentokráte jsme se zúčastnili přednášky „Zahrada pro radost a pro zdraví“. Přednášel Peter Gajdoštin, který nám řekl mnoho zajímavého o pěstování různých odrůd rajčat, dýní či pálivých papriček.

#

Pouť sv. Rocha – Proseč Obořiště

Datum: 5. 8. 2016

Během jedné srpnové neděle jsme se vydali na Zámeckou poutní slavnost sv. Rocha do Domova důchodců Proseč Obořiště. Na úvod pouti se někteří klienti zúčastnili bohoslužby v zámecké kapli a dále následovala zábava. K tanci a poslechu hrála Jihočeská hasičská dechovka Božejáci, shlédli jsme vystoupení mažoretek z Pelhřimova, vystoupení seniorů místního domova, obešli prodejní stánky a s výbornou náladou jsme se vraceli zpět do našeho domova.

#

Návštěva přednášky o kosmonautech

Datum: 3. 8. 2016

V rámci cyklu „Letní škola seniorů“ pořádaného Krajem Vysočina klienti navštívili přednášku pořádanou v prostorách zámku v Pacově nazvanou „Život kosmonauta na oběžné dráze“. Dozvěděli se všelijaké detaily a zvláštnosti nutné k přežití v kosmické lodi od ranní hygieny až po spánek v beztížném stavu. Přednáška byla velmi zajímavá a téma v mnohém překvapující.

#

Duo Ruggieri v domově

Datum: 1. 8. 2016

Zatímco bylo letní počasí jak na houpačce, v domově, v klimatizovaných prostorách nové jídelny bylo příjemné posedět a shlédnout pořad operních a operetních árií, známých a muzikálových písní světových autorů v podání tenoristy Giancarla Ruggieri doprovázený baletním ztvárněním zatančeným jeho manželkou Soňou. K profesionálně podanému zpěvu se i klienti rádi přidali a pobrukovali si známé písně, jako byla Granada, O sole mio, Santa Lucia nebo New York.

#

Letní posezení na terase

Datum: 11. 7. 2016

Díky nové přístavbě mohou využívat terasu na její střeše klienti z domova pro osoby se zdravotním postižením. Během léta si zde například zpívali při harmonice nebo hráli stolní hry. Pokud bylo horší počasí, odehrávaly se různé aktivity na společenské místnosti nebo přímo na pokojích klientů.

#

Budíškovice - Budihry

Datum: 8. 7. 2016

V druhé polovině měsíce jsme se zúčastnili sportovních her – „Budihry“ v Domově pro seniory Budíškovice. Naše tříčlenné družstvo opravdu zabojovalo, umístili jsme se na krásném 6. místě. Domů zpět jsme se vraceli s dobrým pocitem pěkně stráveného dne, jehož součástí byla také dlouhá, ale zato malebná cesta přes Horní Cerekev, Telč a Dačice.

Přednáška v zámeckém sále 1

Přednáška v zámeckém sále

Datum: 6. 7. 2016

Někteří naši klienti se zúčastnili přednášky „Aby stáří nebolelo“ v rámci Letní školy seniorů Kraje Vysočina v zámeckém sále pacovského zámku. Vyslechli jsme si opravdu zajímavou přednášku Ivy Georgievové o zdraví, ajurvédě a o tom, jak využívat přírodu a osvědčené rady našich babiček.

#

Výlet do Želiva

Datum: 1. 7. 2016

Začátkem července jsme se vydali se šesti našimi klienty na výlet do Želiva. Navštívili jsme klášterní obchůdek s křesťanskou tematikou, prohlédli si kostel Narození Panny Marie a nakonec jsme poseděli ve venkovní klášterní restauraci u kávy, domácího štrúdlu či zmrzlinového poháru a samozřejmě jsme si vychutnávali kouzlo atmosféry tohoto místa.

#

Kulturně společenský den v Pelhřimově

Datum: 10. 6. 2016

21. 6. jsme se s našimi klienty zúčastnili Kulturně společenského dne v Domově pro seniory Pelhřimov. Čekal nás opravdu bohatý program. Na úvod se někteří klienti zúčastnili mše svaté a dále následovala krátká vystoupení zúčastněných domovů. Naši klienti zazpívali několik lidových písniček za doprovodu harmoniky a po obědě jsme shlédli několik krásných tanečních vystoupení dětí a studentů z Pelhřimova. K poslechu zahrála skupin P.A.M. a zajímavé a zábavné bylo též povídání a hudební vystoupení rynáreckých ochotníků. Společenský den v Domově pro seniory Pelhřimova se opravdu vydařil.

#

Pacovské hry seniorů

Datum: 3. 6. 2016

Každoročně se naši klienti rádi účastní této akce a nejinak tomu bylo i letos. Družstvo tří klientů z našeho domova nadšeně soutěžilo v zajímavých disciplínách a vysoutěžilo si pěkné sedmé místo uprostřed výsledné tabulky zúčastněných týmů z ostatních domovů pro seniory. Jako vždy na této akci, i letos sluníčko svítilo až moc, proto přišel velmi vhod zmrzlinový kornout od pořádajícího domova.

#

Domovní pouť sv. Zdislavy

Datum: 1. 6. 2016

Přestože jsme byli připraveni spíše na mokré počasí, sluníčko nás překvapilo a vydrželo svítit až do konce odpolední akce. Proto se mohla konat mše svatá v přírodě, v nové zahradě u pavilonu Domova se zvláštním režimem. Akce se zúčastnili nejen pozvané rodiny klientů, ale i obyvatelé z nedaleké obce Pošná. Po slavnostním vysvěcení kapličky v zahradě a božích muk v nekonečné chodbě nového pavilonu poseděli klienti a hosté venku za krásného počasí při občerstvení a poslechu lidových písní dua muzikantů za doprovodu historického akordeonu a vlastnoručně vyrobeného vozembouchu. A vše shůry dokumentoval létající dron regionální TV R1 z Pelhřimova.

Zobrazeno 1-30 ze 51

Aktuality

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Aktuální počasí

dnes, neděle 24. 9. 2023
polojasno 16 °C 7 °C
pondělí 25. 9. jasno 20/8 °C
úterý 26. 9. jasno 23/12 °C
středa 27. 9. zataženo 22/13 °C

QR kod

nahoru