Proseč u Pošné - Zjednodušená verze stránek
Nastavení velikosti písma
+

Aktuality

Aktuality a novinky

Zobrazeno 1-30 ze 203
Víkend otevřených zahrad

Víkend otevřených zahrad

Datum: 3. 6. 2024

Zveme Vás 9.6.2024 od 13.hod na víkend otevřených zahrad.

Společenské hry na pokojích 1

Společenské hry na pokojích

Datum: 28. 3. 2024

Občas se sejde na pokoji parta karbanická.

Jarní sázení

Jarní sázení

Datum: 28. 3. 2024

Před Velikonocemi jsme s klienty v dílně a na pokojích zaseli obilí do květináčů a těšili se, jak nám vyklíčí. Do květníčku s obilím si každý zasadil dle svého výběru tulipán či modřenec.

Velikonoční tvoření

Velikonoční tvoření

Datum: 28. 3. 2024

Každým rokem před Velikonocemi pleteme s klienty pomlázky a využíváme proutí na různé dekorace v našem domově.

Velikonoční linecké cukroví

Velikonoční linecké cukroví

Datum: 28. 3. 2024

Před Velikonocemi jsme s klienty v dílně upekli velikonoční linecké cukroví – zajíčky, vajíčka, kytičky či kuřátka.

Kavárnička s p. Plochou

Kavárnička s p. Plochou

Datum: 28. 3. 2024

12.3. proběhla v prostorách DZR 1 kavárnička. Tentokráte nám posezení s kafíčkem a dobrými zákusky, upečenými na odděleních, zpříjemnil pan muzikant Václav Plocha. Celé odpoledne zpíval písničky za doprovodu harmoniky a vše doprovázel mluveným slovem, což se všem velice líbilo.

Canesterapie k lůžku

Canesterapie k lůžku

Datum: 28. 3. 2024

11.3. k mám přijela do domova dobrovolnice z Canesterapeutického centra Hafík. Navštívila se svými pejsky klienty na pokojích, některé klienty navštívili pejsci přímo na lůžku. Součástí canesterapie bylo hlazení, česání či krmení pejsků.

Stavební práce 2

Stavební práce

Datum: 8. 3. 2024

Tímto vás informujeme o probíhající stavbě vybudování Elektrického požárního systému (EPS) v našem zařízení. Všichni klienti byli touto skutečností seznámeni a průběžně je seznamujeme s dalším postupem stavby. Prosíme vás o trpělivost a pochopení.

Virtuální realita 1

Virtuální realita

Datum: 28. 2. 2024

Od února máme v domově nové brýle pro virtuální realitu. Je možné shlédnou různé programy a pro některé klienty je příjemné touto cestou nahlédnout do různých prostředí přírody, do různých míst jiných zemí či koutů naší republiky.

Velikonoční dekorace

Velikonoční dekorace

Datum: 28. 2. 2024

Koncem února jsme již započali s výrobou velikonoční dekorace. Barvili jsme vajíčka, sázeli jarní kytičky do sklenic na vnitřní dekoraci či vyráběli velikonoční věnec.

Smažák 1

Smažák

Datum: 28. 2. 2024

Poprvé jsme v dílně zkusili připravit smažený sýr. Né vždycky je chuť na sladké.

Masopustní koblížky

Masopustní koblížky

Datum: 28. 2. 2024

K masopustu patří koblížky a tak jsme v dílně upekli s klienty koblížky kynuté plněné marmeládou, ale i ty rychlé tvarohové. Oboje byly moc chutné. Koblížky pekly též pečovatelky s klienty na všech odděleních DZR 1. Všude to moc krásně vonělo.

Masopustní průvod

Masopustní průvod

Datum: 28. 2. 2024

Únor patřil masopustu a tak ani u nás nesměl chybět veselý masopustní průvod masek po domově, který klientům zpříjemnil zimní období.

Posezení u kávy

Posezení u kávy

Datum: 31. 1. 2024

25.1. proběhlo odpolední posezení u kávy na nové jídelně pro klienty DZR2 a DOZP. Klienti poseděli u pěkného filmu a výborného občerstvení v podobě polárkového dortu a vlastnoručně upečené ořechové bábovky.

Pečení bramboráků

Pečení bramboráků

Datum: 31. 1. 2024

V lednu jsme dostali s klienty chuť na bramborák a tak jsme si ho společně v dílně připravili a upekli. Zájemců bylo hodně a tak jsme pekli na tři party. A vždy se nám povedl.

Kavárnička

Kavárnička

Datum: 31. 1. 2024

30.1. proběhla odpolední kavárnička pro klienty na DZR 1. Personál těchto oddělení upekl pro klienty výborné buchty, řezy či rolády. Společné posezení s popovídáním, poslechem oblíbené hudby a s milou obsluhou jako v kavárně se klientům velmi líbilo.

Dílna - šumivé soli do koupele

Dílna - šumivé soli do koupele

Datum: 31. 1. 2024

V lednu jsme v dílně vyráběly také voňavé soli do koupele. Práce s bylinkami a éterickými oleji je velmi příjemná. A k tomu jsme si vyrobily banánový koktejl, aby nám šla práce lépe od ruky.

Dílna - šumivé koule do koupele

Dílna - šumivé koule do koupele

Datum: 31. 1. 2024

Měsíc leden jsme si zpříjemnili voňavou dílnou při výrobě šumivých koulí do koupele ovoněných éterickými oleji. Zároveň jsme si v dílně vyrobili banánový koktejl, který nás povzbudil v naší práci.

Aktivity na pokojích

Aktivity na pokojích

Datum: 31. 1. 2024

Některé aktivity probíhají u klientů přímo na pokoji. Patří mezi ně například předčítání z knihy, hraní různých společenských her jako např. Prší nebo Člověče nezlob se nebo i výroba přáníčka pro své blízké.

Konec roku

Konec roku

Datum: 25. 1. 2024

29.12. jsme oslavili s našimi klienty konec roku při muzice. Na DZR 2 a DOZP nám zahráli a zazpívali p.Kudrna a p. Císařová, na DZR 1 potěšil naše klienty svým zpěvem a hrou na harmoniku p. Hruška z Pacova. Přípitek, chlebíčky a dobrá nálada nesměly chybět.

Živý Betlém

Živý Betlém

Datum: 23. 1. 2024

Ve druhém adventním týdnu k nám zavítal Zvěřinec na statku s jejich Živým Betlémem. Tradiční zvířata z tohoto biblického příběhu ozvláštnila všední den našim klientům. V dobovém kostýmu pastýřky nám byl vyprávěn příběh o zrození Ježíše Krista.

Vánoční koncert dětí ze ZUŠ Pacov

Datum: 19. 1. 2024

20.12. u nás proběhl Vánoční koncert dětí ze ZUŠ Pacov. Děti nám předvedly, co se během školního roku naučily. Zahrály nám na různé hudební nástroje a vánoční melodie nás krásně naladily na blížící se Vánoce.

Hudebně dramatický kroužek ze SVČ Síť Pacov

Datum: 18. 1. 2024

14.12. k nám přijely děti z Hudebně dramatického kroužku ze SVČ Síť Pacov. Zahrály nám svoji autorskou Mikulášskou pohádku o zlobivém Pepíkovi, se kterým si nikdo nechtěl hrát, ale naštěstí všechno dobře dopadlo. V druhém představení nám zazpívaly a zahrály příběh o narození Ježíška. Našim klientům

Vánoční výzdoba

Vánoční výzdoba

Datum: 17. 1. 2024

Každým rokem zdobíme s klienty vánoční stromky v domově a v dílně připravujeme vánoční dekoraci.

Papoušci

Papoušci

Datum: 11. 1. 2024

18.12. k nám přijeli manželé Netolický z Kameničky. Čekalo na nás zajímavé a vtipné vystoupení s jejich dvěma papoušky – Aráškem a Šmudlou. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o papoušcích a shlédli, jakým dovednostem se papoušci Ara naučili. Vystoupení se moc líbilo.

Kytarový koncert

Kytarový koncert

Datum: 5. 1. 2024

Dne 3.12.2023 v našem zařízení vystoupili členové kytarové školy Drahomíry Urbánkové z Moravských Budějovic. Připravili si přibližně hodinové pásmo vánočních koled. Na klienty dýchla vánoční atmosféra a společně s nimi si zazpívali.

Dudáci Tryhuci

Dudáci Tryhuci

Datum: 4. 1. 2024

12.12. k nám zavítali manželé Tryhukovi, kteří vystupují pod názvem Dudáci Tryhuci. Potěšili diváky svým zpěvem lidových písní za doprovodu krásných starobylých nástrojů dud či fujary.

Mikulášská obchůzka

Mikulášská obchůzka

Datum: 3. 1. 2024

5.12. se u nás konala tradiční mikulášská obchůzka po pokojích a společenských místnostech

Česko zpívá koledy

Česko zpívá koledy

Datum: 3. 1. 2024

7.12. se náš domov opět účastnil projektu Česko zpívá koledy s Deníkem. Sešli jsme se společně na nové jídelně a v 18.00 hod. si zazpívali známé koledy, které se v tomto čase zpívaly na mnoha místech v České republice. Večer nám zpříjemnili žáci ze ZUŠ Pacov, kteří nám zahráli vánoční melodie.

Skupina Patrola

Skupina Patrola

Datum: 2. 1. 2024

4.12. k nám opět zavítal pan Vladimír Pecháček, bývalý člen skupiny Patrola Šlapeto. Písničky v jeho podání rozzářily úsměv nejednoho posluchače.

Zobrazeno 1-30 ze 203