Proseč u Pošné - Zjednodušená verze stránek
Nastavení velikosti písma
+

Leden

 • Turnaj ve společenských hrách
 • Novoroční tvoření

Únor

 • Karnevalové vyrábění pro děti
 • Divadlo
 • Pečení - Boží milosti
 • Masopust

Březen

 • Divadlo
 • Velikonoční tvoření
 • Pečení mazanců
 • Stražišťan
 • Budislavská perla

Duben

 • Jarní probuzení
 • Dílny
 • Vycházky'
 • Mše
 • pékání špekáčků

Květen

 • Stěhování
 • Návštěva premiéra
 • Den otevřených dveří

Červen

 • Domovní pouť
 • Pacovské hry seniorů
 • Kulturně společenský den v Pelhřimově

Červenec

 • Výlet do Želiva
 • Přednáška v Pacově
 • Budihry
 • Posezení na terase

Srpen

 • Duo Ruggieri
 • Přednáška o kosmonautech
 • Pouť sv. Rocha
 • Letní škola seniorů

Září

 • Prosečkiáda
 • Počátecká duha
 • Telčský desetiboj
 • Hašlerovy písničky

Říjen

 • Den otevřených dveří
 • Prodej oblečení
 • Cukrárna
 • Hasičská přednáška
Zobrazeno 1-30 ze 40
Silvestr 2017

Silvestr 2017

Datum: 31. 12. 2017

V závěru roku 2017 jsme pro klienty připravili programy dva. Jeden komornější v Domově se zvláštním režimem, kde jim k poslechu zahráli spíše dechovku p. klika a p. Kudrna. Na „zámku“, v Domově pro osoby se zdravotním postižením, hráli pánové z Mini Bluebandu víc akčnější muziku pro klienty, kteří jsou většinou i mladší a mají rádi i rychlejší tempo. Kdo chtěl a zvládl, mohl s pomocí personálu tancovat. Samozřejmě, že konec roku se neobešel bez přípitku a přání, aby ten nový rok přinesl všem jen to dobré. A na závěr pracovnice přímé péče překvapily všechny přítomné zapálenými prskavkami.

Vánoční Stražišťan

Vánoční Stražišťan

Datum: 30. 12. 2017

Před Štědrým dnem do našeho Domova zavítal opět soubor lidových tanců a písní Stražišťan se svým vánočně laděným programem.

Návštěva dětí ze ZŠ a CMŠ v Domově

Návštěva dětí ze ZŠ a CMŠ v Domově

Datum: 29. 12. 2017

Opět naše klienty navštívily se svým vánočním programem děti z Církevní mateřské školy v Pacově a vzaly sebou své větší kamarády z pacovské základní školy. Součástí jejich programu bylo i předávání osobnějších přáníček našim klientům. V nejedněch očích se zaleskla slza dojetí. Bezprostřednost malých dětí odzbrojí každého.

„Česko zpívá koledy“ i v Domově v Proseči u Pošné

„Česko zpívá koledy“ i v Domově v Proseči u Pošné

Datum: 28. 12. 2017

Stejně jako vloni i letos se v našem Domově sešla při domácím punči a cukroví velká parta zpěváků, kteří si společně rádi připomněli vánoční koledy a zapojili se tak do celostátní akce. Rozdaly se nástroje, rozdaly se texty a mohlo se zpívat. Kdo ještě neznal písmenka ani slova, zaujatě poslouchal hru na piano.

Divadlo Tábor

Divadlo Tábor

Datum: 27. 12. 2017

Před vánočním shonem jsme ještě stihli zajet do Tábora do divadla na „Betlémský příběh“ hraný táborskými ochotníky a jejich přáteli z různých spolků zaměřených na lidové tradice. Dojatou náladou z tohoto představení jsme umocnili vycházkou na Žižkovo náměstí, kde jsme obdivovali vánoční strom.

Vánoční výstava

Vánoční výstava

Datum: 26. 12. 2017

Začátek prosince v aktivizační dílně byl ve znamení tvorby svícnů a dekoračních stromečků z jehličí. Spolu s výrobky vytvořenými již v dílně již dříve jsme je vzali ukázat na k výstavu „Barevné Vánoce“, každoročně pořádanou Krajem Vysočina.

Mikuláš v domově

Mikuláš v domově

Datum: 25. 12. 2017

Letos nás Mikuláš navštívil hned 2x, když po první skupině Mikuláše, Anděla a Čerta přišla druhá parta těchto postav ještě ze vsi. Radost udělali obě party. A ještě nám v Domově zůstali na chodbě až skoro do Vánoc jejich dvojníci. Vystřídal je až Vánoční stromek.

Listopadové aktivity

Listopadové aktivity

Datum: 30. 11. 2017

Blížil se čas adventu, proto jsme začali s klienty vyrábět svíčky z včelího vosku. Také jsme dostali nabídku ozdobit si svůj stromek na nádvoří Městského úřadu v Pacově, tak jsme vyráběli ozdoby, které vydrží nepřízeň podzimního počasí a přitom mají v sobě skrytou myšlenku, třeba, že vánoční čas (ale nejen on) by měl být protknut vzájemnou láskou a zdravými mezilidskými vztahy.

Ples seniorů v Pacově

Ples seniorů v Pacově

Datum: 29. 11. 2017

Opět jsme přijali pozvání na ples seniorů do Pacova. K tanci hrála známé písničky kapela Vysočinka, takže kdo zrovna netancoval, mohl si alespoň zpívat

Výlet do Mladé Vožice

Výlet do Mladé Vožice

Datum: 28. 11. 2017

Celkem pěkné podzimní počasí jsme využili k výletu do Těchobuze, kde jsme zavzpomínali v místním informačním centru na dobu, kdy zde část klientů na zámečku žila po dobu rekonstrukce zámecké budovy v Proseči. Odtud jsme pokračovali do Mladé Vožice a cestou si povídali o všem, co se dalo z okna auta vidět. V Mladé Vožici jsme se prošli po náměstí, podívali do obchodů a zašli do restaurace na kávu, zmrzlinový pohár nebo pivo. Dojemné bylo i setkání jednoho z našich klientů se známým, který se k němu sám hlásil a popovídal s ním o společných známých.

Návštěva rybárny

Návštěva rybárny

Datum: 27. 11. 2017

Už se stává naší pravidelnou podzimní akcí, že v listopadu využijeme Dne otevřených dveří v pacovské organizaci Českého rybářského svazu a jedeme si prohlédnout v kádích a akváriích vystavené živé ryby a ochutnat i nějakou tu rybí pochoutku.

Podzimní dílny

Podzimní dílny

Datum: 31. 10. 2017

Sychravých dnů bylo stále víc, vzduch se nepříjemně ochlazoval, nastal čas zazimování okenních muškátů. Padající listí nám posloužilo k výrobě pěkných podzimních dekorací do domova a dozrávající jablka k upečení výborného štrůdlu a krájení křížal na zimní mlsání.

Posezení s harmonikou 1

Posezení s harmonikou

Datum: 30. 10. 2017

Na posezení venku u krbu opět nepřálo počasí, proto se ogrilované špekáčky přesunuly ke klientům do domova. K příjemnějšímu posezení jim zahrála na harmoniku naše aktivizační pracovnice Jaruška. I přes nepřízeň počasí bylo odpoledne příjemně strávené.

Návštěva kavárny

Návštěva kavárny

Datum: 27. 10. 2017

V sychravých podzimních dnech se již mnoho venkovních aktivit dělat nedá, proto jsme vyrazili do kavárny. Máme oblíbenou tu v Černovicích – Café Budík. Je tam velmi útulno, příjemný a ochotný personál a nikdy se nám odtud nechce.

Nostalgické swingování 1

Nostalgické swingování

Datum: 28. 9. 2017

Tak se jmenoval kulturní pořad věnovaný písním z 30. a 40. let 20. století. Pořadem nás provázeli zpěvačka a herečka Monika Maláčová spolu s klavíristou a varhanním virtuózem Martinem Jakubíčkem.

Budihry

Budihry

Datum: 26. 9. 2017

13. 9. 2017 jsme se zúčastnili sportovních her – Budiher v Domově pro seniory Budíškovice. Soutěžení se nám líbilo, domů jsme přivezli dokonce medaili za 3. místo kategorie jednotlivců

Prosečkiáda 2017

Prosečkiáda 2017

Datum: 25. 9. 2017

Naše každoroční sportovní akce pro naše klienty a zástupce klientů z pozvaných domovů často nemá štěstí na pěkné počasí. Ani v letošním roce nebylo počasí ideální, proto jsme soutěže umístili do společných chodeb Domova se zvláštním režimem a disciplíny tomu přizpůsobili. Všichni klienti v nich obstáli velmi dobře. Během sčítání výsledků již čekaly na své budoucí majitele připravené ceny a ocenění výherce určitě potěšilo. Všem celé odpoledne hrála naše oblíbená skupina „Rondo Music“ tak, že se dobře bavili hosté, klienti i pracovníci našeho domova

Srpnové aktivity

Srpnové aktivity

Datum: 31. 8. 2017

Během srpna jsme se před horkými dny uchylovali více do vnitřních prostor. Na dílně jsme tvořili dekorace z obilí pro vyzdobení společných prostor domova a připravovali výrobky do cen pro výherce blížící se Prosečkiády.
Kromě poutě v Proseči-Obořišti jsme se zúčastnili i přednášek Letní školy seniorů Kraje Vysočina na téma „Hudba, která léčí“ a „Náboženství kolem nás“. Obě přednášky se nám líbily.

Letní hraní Petanque

Letní hraní Petanque

Datum: 31. 7. 2017

Letní rána jsme si zpříjemnili hraním hry Petanque, kterou rádi hrají i francouzští senioři v parcích. My jsme hráli také v parku, našem zámeckém, ale místo kamínky vysypané cestičky jsme se spokojili s posekanou travnatou plochou. A také jsme si to užívali.

Válkovo divadlo

Válkovo divadlo

Datum: 28. 7. 2017

Začátkem července k nám zavítalo Válkovo kočovné divadlo z Prahy s divadelní hrou Komedie o chytrosti. Koně s povozem, tak jak to bývalo za starých časů, potěšili nejednoho našeho diváka.

Výlet do Želiva

Výlet do Želiva

Datum: 29. 6. 2017

Za pěkného počasí byla procházka po Želivě velmi příjemná. Podívali jsme se do kostela Narození Panny Marie a poseděli v tichém rozjímání. Poté jsme e vydali procházkou obcí a kolem Panského rybníka do restaurace v hotelu Na Kocandě, kde nás osvěžilo dobré občerstvení – káva a zmrzlinové poháry.

Opekání špekáčků

Opekání špekáčků

Datum: 28. 6. 2017

Tentokrát bylo na opékání počasí pěkné, většina klientů Domova pro osoby se zdravotním postižením se ráda usadila pod pergolou a za poslechu kytary a vůně opékaných špekáčků strávila příjemné letní odpoledne.

Návštěva v Domově v Humpolci

Návštěva v Domově v Humpolci

Datum: 27. 6. 2017

V červnu jsme byli pozváni na 65. výročí Domova pro seniory Humpolec.

Hry seniorů v Pacově

Hry seniorů v Pacově

Datum: 27. 6. 2017

Tentokrát náš Domov reprezentovalo ryze mužské družstvo, které si s jednotlivými disciplínami také dokázalo dobře poradit. I když nevyhráli, sportovní dopoledne si náležitě užili. Někteří se potkali a popovídali se svými dávnými známými.

Domovní pouť

Domovní pouť

Datum: 26. 6. 2017

Pouť, která se v Domově letos konala začátkem června, byla zahájena mší svatou zaměřenou na život a odkaz svaté Zdislavy. Mši sloužil p. farář Jaroslav Šmejkal z pacovské farnosti, který jezdí za našimi klienty dvakrát do měsíce. Protože počasí bylo nejisté, mše i následné posezení při muzice se odehrávaly ve vnitřních prostorách Domova. O příjemný hudební program se postarali p. Šašek a p. Matějka – duo Mini Blueband.

Pečení perníčků

Pečení perníčků

Datum: 31. 5. 2017

Jedna z květnových činností v aktivizační dílně bylo pečení perníčků a nakonec je klientky krásně ozdobily bílou polevou. Letité zkušenosti se nezapřou. Aby formičky nezahálely, zbývající klienti s nimi vykrajovali dárkové drobnosti ze samotvrdnoucí hmoty.

Návštěva kamarádů v Černovicích

Návštěva kamarádů v Černovicích

Datum: 30. 5. 2017

Na pozvání našich kamarádů ze Základní školy speciální jsme se vydali na výlet do Černovic.
Děti nás spolu se svými učitelkami provedly učebními a tvořivými prostory, kde jejich výrobky vznikají. Při velmi dobrém pohoštění nám ukázaly práci na tkalcovském stavu a výrobu košíků z pedigu. Už se těšíme na další setkání.

Májová slavnost

Májová slavnost

Datum: 29. 5. 2017

Jarní ples jsme letos termínově nestihli, proto jsme taneční zábavu přesunuli do května a nazvali „Májovou slavností“. K tanci i poslechu hrála oblíbená skupina Rondo Music a o roztomilé zpestření programu se postaraly mažoretky Leontýnky z Pacova a o humornou část žáci 9. třídy ZŠ Pacov. I letos jsme se všichni dobře bavili.

Den matek

Den matek

Datum: 26. 5. 2017

K svátku Dne matek k nám do Domova přijely děti z církevní mateřské školky v Pacově a předvedly našim klientům pěkný program s básničkami. Naše klienty, nejen klientky, velmi potěšily, byl na ně hezký pohled, jak roztomile poskakují.

Výstava výrobků na Kraji Vysočina

Výstava výrobků na Kraji Vysočina

Datum: 25. 5. 2017

Výrobky, které jsme vyráběli s dětmi při společném setkání v našem Domově, jsme předvedli na krajské výstavě zaměřené na téma Srdce na dlani. Zpestřením bylo vystoupení dua mažoretek Leontýnek z Pacova, se kterými též spolupracujeme v oblasti kulturních vystoupení.

Zobrazeno 1-30 ze 40