Navigace

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Aktuální počasí

Počasí dnes:

18. 6. 2019

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 26 až 30°C. Noční teploty 17 až 13°C.

 

Ověřená firma
logo

Obsah

Babí léto

Typ: ostatní
Krásné počasí v září vybízelo naše obyvatele k pobytu na sluníčku, proto nebyl problém sestavit tým „sportovců“, který 11. září vyrazil do Telče. Tam se konal již XVI. ročník Telčského desetiboje v krásných prostorách areálu. Medaile jsme sice žádné nepřivezli, ale milých zážitků spoustu a rádi se o ně podělili po příjezdu s ostatními.
18. září následovala cesta do Pacova, kde sdružení Tlapka z.c. pořádalo ukázku Canisterapie v zahradě místní Fary. Celé odpoledne se zájemcům věnovaly chovatelky psů. Předváděly výcvik čtyřnohých kamarádů a vyprávěly o radostech, ale i strastech při cvičení pejsků. Bylo hezké pozorovat, jak obyvatelé našeho domova rychle navázali kontakt s pejsky. Měli radost, když „hafíci“ jejich povely akceptovali a plnili. Také se nikomu moc nechtělo toto příjemné odpoledne ukončit, ale psí kamarádi už byli unavení, sluníčko přestalo hřát a tak jsme se rozloučili, ale slíbili si, že se ještě určitě potkáme. Třeba na jaře a v našem DD.
Protože naše zařízení spolupracuje s podobnými ústavy i v zahraničí, pan ředitel přijal pozvání na „Jablkobraní“ v Polském Těšíně a vzal s sebou nové zaměstnance, aby poznali zvyky, ale i práci v domovech za hranicí ČR.
Září uteklo jako voda a hned 1. října k nám přijel pan Šedivý s pásmem Hašlerovy písničky. Celé odpoledne velkou jídelnou, kde se akce konala, zněla jedna písnička za druhou. Ještě při večeři si spousta klientů pobrukovala známé melodie.
V rámci Týdne sociálních služeb byl v domově „Den otevřených dveří“. Předcházela tomu spousta práce, jak venku na zahradě, tak i uvnitř, aby se návštěvníkům u nás líbilo. Ten den i „dílničky“ byly v plném proudu a obyvatelé DD vyráběli krásné podzimní dekorace pro výzdobu interiéru domu.
V sobotu 20. 10. dopoledne jsme přijali pozvání na výlov rybníka v Odlochovicích, počasí nám přálo, přesto se klienti těšili na odpoledne v našem domě plné písniček. Přijela k nám hudební skupina M2 + A z Tábora. Kromě dobré nálady přivezli kytary a zásobu písniček, které si vybírali sami klienti. Aby byla pohoda dokonalá, obyvatelé domova s pomocí dobrovolnic napekli sladké pohoštění a připravili pomazánky. Odpoledne rychle uteklo, původně dvě hodiny hraní se protáhlo a tak po třech hodinách zpívání se hudebníci rozloučili a odjeli.
V týdnu před státním svátkem si obyvatelé domu chystali výzdobu všech společných prostor, aby si v neděli 28. 10. připomněli sté výročí založení našeho státu.
S koncem října se i počasí pohoršilo a proto se všechny aktivizace přesunuly dovnitř domu a pracovníci připravili pro klienty „Bramborový den“ : četli úryvky z knihy Dým bramborové natě, klienti spolu s dobrovolníky vyráběli tiskátka z brambor a nechyběla vůně bramboráčků a pečených brambor.
Aktivizační pracovnice naplánovaly pravidelné čtvrtky u kávy a společné sledování TV. Každý čtvrtek dopoledne upečou s klienty něco dobrého a to si odpoledne ochutnají diváci při sledování filmu.
Přišel listopad a s ním i předvánoční shon. Pro lepší a veselejší atmosféru v domově se vrchní sestra rozhodla zapojit naše obyvatele do projektu „Ježíškova vnoučata“.


Vytvořeno: 15. 11. 2018
Poslední aktualizace: 15. 11. 2018 07:31
Autor: Správce Webu