Navigace

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Aktuální počasí

Počasí dnes:

21. 1. 2019

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty -4 až 0°C. Noční teploty -7 až -11°C.

 

Ověřená firma
logo

Obsah

Zprávy

Česko zpívá koledy 1

Česko zpívá koledy

Dne 12.12.2018 v 18:00 v Domově důchodců Proseči u Pošné se bude konat akce Česko zpívá koledy. Přijďte si s námi zazpívat. celý text

ostatní | 3. 12. 2018 | Autor: Správce Webu
#

Babí léto

Krásné počasí v září vybízelo naše obyvatele k pobytu na sluníčku, proto nebyl problém sestavit tým „sportovců“, který 11. září vyrazil do Telče. Tam se konal již XVI. ročník Telčského desetiboje v krásných prostorách areálu. Medaile jsme sice žádné nepřivezli, ale milých zážitků spoustu a rádi se o ně podělili po příjezdu s ostatními.
18. září následovala cesta do Pacova, kde sdružení Tlapka z.c. pořádalo ukázku Canisterapie v zahradě místní Fary. Celé odpoledne se zájemcům věnovaly chovatelky psů. Předváděly výcvik čtyřnohých kamarádů a vyprávěly o radostech, ale i strastech při cvičení pejsků. Bylo hezké pozorovat, jak obyvatelé našeho domova rychle navázali kontakt s pejsky. Měli radost, když „hafíci“ jejich povely akceptovali a plnili. Také se nikomu moc nechtělo toto příjemné odpoledne ukončit, ale psí kamarádi už byli unavení, sluníčko přestalo hřát a tak jsme se rozloučili, ale slíbili si, že se ještě určitě potkáme. Třeba na jaře a v našem DD.
Protože naše zařízení spolupracuje s podobnými ústavy i v zahraničí, pan ředitel přijal pozvání na „Jablkobraní“ v Polském Těšíně a vzal s sebou nové zaměstnance, aby poznali zvyky, ale i práci v domovech za hranicí ČR.
Září uteklo jako voda a hned 1. října k nám přijel pan Šedivý s pásmem Hašlerovy písničky. Celé odpoledne velkou jídelnou, kde se akce konala, zněla jedna písnička za druhou. Ještě při večeři si spousta klientů pobrukovala známé melodie.
V rámci Týdne sociálních služeb byl v domově „Den otevřených dveří“. Předcházela tomu spousta práce, jak venku na zahradě, tak i uvnitř, aby se návštěvníkům u nás líbilo. Ten den i „dílničky“ byly v plném proudu a obyvatelé DD vyráběli krásné podzimní dekorace pro výzdobu interiéru domu.
V sobotu 20. 10. dopoledne jsme přijali pozvání na výlov rybníka v Odlochovicích, počasí nám přálo, přesto se klienti těšili na odpoledne v našem domě plné písniček. Přijela k nám hudební skupina M2 + A z Tábora. Kromě dobré nálady přivezli kytary a zásobu písniček, které si vybírali sami klienti. Aby byla pohoda dokonalá, obyvatelé domova s pomocí dobrovolnic napekli sladké pohoštění a připravili pomazánky. Odpoledne rychle uteklo, původně dvě hodiny hraní se protáhlo a tak po třech hodinách zpívání se hudebníci rozloučili a odjeli.
V týdnu před státním svátkem si obyvatelé domu chystali výzdobu všech společných prostor, aby si v neděli 28. 10. připomněli sté výročí založení našeho státu.
S koncem října se i počasí pohoršilo a proto se všechny aktivizace přesunuly dovnitř domu a pracovníci připravili pro klienty „Bramborový den“ : četli úryvky z knihy Dým bramborové natě, klienti spolu s dobrovolníky vyráběli tiskátka z brambor a nechyběla vůně bramboráčků a pečených brambor.
Aktivizační pracovnice naplánovaly pravidelné čtvrtky u kávy a společné sledování TV. Každý čtvrtek dopoledne upečou s klienty něco dobrého a to si odpoledne ochutnají diváci při sledování filmu.
Přišel listopad a s ním i předvánoční shon. Pro lepší a veselejší atmosféru v domově se vrchní sestra rozhodla zapojit naše obyvatele do projektu „Ježíškova vnoučata“.
celý text

ostatní | 15. 11. 2018 | Autor: Správce Webu
#

Bramborový den na DZR

Na zahradě se nám letos urodily pěkné brambory a bylo potřeba je zpracovat. V pondělí 29.10.2018 jsme v našem domově uspořádali „ Bramborový den“. Společně s dětmi našich zaměstnanců jsme si vyprávěli o tom, jak se k nám brambory dostaly a jak se pěstují. Vzpomínali jsme na staré bramborové recepty a na pečení brambor v popelu. To jsme také měli v plánu, ale ten den nám počasí nepřálo. Děti přečetly pohádku O drakovi, který měl rád brambory. Vzpomínali jsme na říkadla o bramborách. Za pomoci dětí si klienti vyrobili bramborová tiskátka a ozdobili jimi ubrousky. Také došlo na výrobu ježků z brambor. V průběhu celého dne se na všech třech odděleních pilně pracovalo. Dopoledne klienti škrábali, loupali a strouhali brambory, vařilo se, peklo i smažilo. Aby nám šla práce lépe od ruky, zazpívali jsme si za doprovodu kytary a zavzpomínali na prvorepublikové písničky. Celým domovem se linula vůně bramboráků a pečených brambor. A odpoledne? To se muselo všechno ochutnat. Prožili jsme příjemný den plný pohody, dobrot a krásných vzpomínek. celý text

ostatní | 12. 11. 2018 | Autor: Správce Webu
Víkend otevřených zahrad v domově důchodců v Proseči u Pošné

Víkend otevřených zahrad v domově důchodců v Proseči u Pošné

V sobotu 9.6.2018 se již třetím rokem otevře veřejnosti zahrada u nového pavilonu Domova důchodců v Proseči u Pošné. Otevřeno bude od 13.00 do 17.00. Pro návštěvníky jsme připravili vystoupení hudební skupiny Rondo Music a soutěže pro děti. V 13.30 a v 15.00 budou probíhat komentované prohlídky zahrady a dle zájmu interiéru Domova důchodců a terasy nad novým pavilonem. Pro návštěvníky bude přichystáno drobné občerstvení. Rovněž si zde mohou zakoupit nanuky, kávu a nealkoholické nápoje.
Naše terapeutická zahrada nese název Krajina vzpomínek. Každý si zde najde něco, co je mu blízké a na co rád vzpomíná. Najdeme v ní rostliny typické pro venkovskou zahrádku, zámeckou zahradu, park, Boží muka, pole nebo jezírko. Zahrada slouží nejen k procházkám a odpočinku, ale rostliny ze zahrady dále využíváme k aktivizaci klientů.
Loni zahradu navštívilo 40 návštěvníků, kteří zde strávili příjemné odpoledne při hudbě. Zahradu přišli navštívit nejen lidé z okolí, ale i turisté objíždějící tento víkend otevřené zahrady po celé naší vlasti. A naši obyvatelé? Těm vykouzlila spokojený úsměv na tváři nejen hudba a posezení s přáteli, ale hlavně děti, které si sem přišly zasoutěžit.
Těšíme se na Vás i letos!
Zaměstnanci a obyvatelé domova
celý text

ostatní | 4. 6. 2018 | Autor: Správce Webu