Menu
Domov důchodců Proseč u Pošné
DOMOV DŮCHODCŮ Proseč u Pošné
"Domov není, kde bydlíš,  ale místo, kde ti rozumějí."

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 103
#

Filmové posezení

Datum: 22. 12. 2022

20. prosince jsme pozvali klienty na předvánoční posezení s kávou a cukrovím. Zároveň jim byl promítnut film s vánoční tématikou.

Česko zpívá koledy 1

Česko zpívá koledy

Datum: 1. 12. 2022

Zveme na 12. ročník akce 7.12.2022 v 17:30 u nás v domově.

#

Desetiboj v Telči

Datum: 19. 10. 2022

Po delší odmlce jsme opět dostali pozvání na 5. 10. 2022 na soutěžní akci pořádanou kdysi Domovem pro seniory Telč, nyní přestěhovaném do nových prostor a s novým názvem SeneCura seniorcentrum Telč. Klienti se na akci těšili, rádi soutěží, rádi si zkoušejí zajímavé disciplíny.

#

Prosečkiáda

Datum: 22. 9. 2022

Už po jednadvacáté se konala v našem zařízení sportovní akce zvaná Prosečkiáda, při které soutěžila družstva klientů nejen z našeho domova, ale i zástupci pozvaní z jiných pobytových zařízení sociálních služeb z okolí. Celkem soutěžilo 11 družstev a jejich doprovod, letos si zasoutěžily i stážistky.

#

Setkání rodin

Datum: 14. 9. 2022

3. září 2022 naše zařízení pořádalo setkání rodin klientů s Huntingtonovou chorobou. Z různých koutů Česka přijely rodiny za svými blízkými, našimi klienty z Modrého oddělení. Pozvání přijali i zástupci ze Společnosti pro pomoc při Huntingtonově chorobě. Odpoledne zpestřila živá hudba.

#

Večer pod hvězdami

Datum: 2. 9. 2022

Teplé letní srpnové večery přímo vybízí k delšímu posezení venku. Stává se již tradicí posezení na terase s grilováním masa, povídaní při pivečku, poslouchání hudby dle výběru klientů a s nadcházející tmou pozorování hvězd. A když náhodou nějaká padá, honem si něco přát …

#

Setkávání při živé hudbě

Datum: 1. 9. 2022

Během roku pořádáme pro klienty různá setkání s živou muzikou, poslech i zpěv oblíbených písniček doprovázených hraním na harmonice, kytaře nebo klávesách.

#

Dudácké vystoupení

Datum: 19. 8. 2022

Hned počátkem srpna k nám zavítali Dudáci Tryhuci, manželé, kteří oba pěkně hrají na dudy.
Mezi písničky vkládali seznamování s historickým vývojem dud a jejich odlišnostmi v různých zemích. Odpoledne s nimi strávené bylo velmi příjemné a až moc rychle uběhlo.

#

Výlet do přírody

Datum: 2. 8. 2022

Krásné letní počasí přímo lákalo ven, do lesů a strání. My jsme se o svátku Markéty vypravili s klienty do obce Svatá Anna nedaleko Černovic, kde je i kaple a kostel sv. Anny. Je zde příjemné posezení pod stromy přímo vybízející k pikniku. Prohlédli jsme si i obec, ve které je jen několik domků.

#

Pojízdný prodej textilu v DD

Datum: 1. 8. 2022

V červnu se též v našem domově uskutečnil prodej oblečení pro klienty, kteří nemají možnost si dojet do obchodů v okolí. Některým přiveze potřebné věci rodina, ale někdy si klienti rádi vyberou nějaký ten kousek na sebe sami. Proto naše zařízení navštěvuje prodejkyně s pojízdným prodejem textilu.

#

Posezení venku a procházky po okolí

Datum: 29. 7. 2022

Za slunečného počasí klienti rádi sedí na terase domova nebo s nimi pracovníci chodí na procházky po okolí. Oblíbené je i posezení u místního rybníčku nebo hraní venkovních kuželek či Petanque.

#

Folklorní vystoupení - Dudáci

Datum: 14. 7. 2022

Hudební pořad, který se bude konat v DD 3.8.2022 od 13:30.Vystoupení je plánované pro všechny služby.

#

Domovní pouť svaté Zdislavy

Datum: 15. 6. 2022

Poslední květnovou neděli jsme v domově slavili pouť naší patronky, svaté Zdislavy. Pozvané byly i rodiny našich klientů. Pan farář z Pacova sloužil mši svatou. Byla zde i ukázka společné tvorby klientů a aktivizačních pracovníků – pravá pouťová srdce. Kdo se poutě zúčastnil, užil si veselou náladu.

#

Čarodějnice

Datum: 10. 5. 2022

Pálení ohňů na přelomu dubna a května sahá až do dob Keltů a určitá forma této tradice se dochovala až do dnešní doby. V našem domově si ji s klienty připomínáme každým rokem opečením nebo grilováním špekáčků a společným zpíváním. Vždy nám domovem prolétne i opravdová čarodějnice a pěkně kolem sebe.

#

Velikonoce

Datum: 28. 4. 2022

V očekávání velikonočních svátků si klienti s aktivizační pracovnicí připomínali dávné tradice s tímto svátkem spojené, pekli beránka, seli obilí na dekoraci v domově a pletli pomlázky.

#

Výroba domácích šťáv

Datum: 12. 4. 2022

Při dalších návštěvách dílen zase klienti vyráběli domácí šťávy z květů bezinek nebo z máty. Nejen, že je ochutnali při posezeních, ale mohli se jimi pochlubit i jako drobnými dárky návštěvám.

#

Tvorba pochutin klienty v dílně

Datum: 7. 3. 2022

V chladných dnech je nejlépe „za kamny“. Ideální čas na „domácí činnosti“. Proto se klienti scházeli v dílně a tvořili dobroty. Jednou to byl například jablečný dort, jindy muffiny nebo linecké cukroví. Vše přišlo k chuti při posezení při kávě.

#

Předjaří v dílně

Datum: 24. 2. 2022

Koncem zimy klienti vyráběli šišky s krmením pro ptáčky a již pravidelně přesazují muškáty na výzdobu v domově. Letos tvořili dekorace i z brzkých jarních cibulovin. Vzpomínali při tom, jaké květiny pěstovali doma.

#

Mikuláš v Proseči u Pošné

Datum: 21. 12. 2021

Letos, jako každým rokem, proběhla v našem domově 5. prosince mikulášská obchůzka spojená s mikulášskou nadílkou. Mikuláš, anděl a několik čertů připomněli našim obyvatelům tradici, která je zakořeněna v každém z nás a její připomenutí vždy potěší a otvírá nám čas předvánoční, čas adventu.

Setkání rodin klientů s Huntingtonovou chorobou v Proseči u Pošné 1

Setkání rodin klientů s Huntingtonovou chorobou v Proseči u Pošné

Datum: 3. 11. 2021

První setkání rodin klientů s Huntingtonovou chorobou se povedlo zorganizovat v Domově důchodců v Proseči u Pošné před dvěma roky, tj. v prvním roce oficiální registrace samostatné sociální služby pro klienty s touto chorobou v našem zařízení.

#

Tvoření v dílně

Datum: 4. 2. 2021

Tvoření v dílně proběhlo v loňském roce v omezené míře. A tak alespoň malý pohled do naší dílny. Mezi oblíbené činnosti patří zpracování sezónního ovoce. Upekli jsme s klienty koláče rybízové, třešňové či meruňkové, dále jsme se zabývali výrobou bezinkové, levandulové či rakytníkové šťávy.
Celoročně se zabýváme tkaním na ručních kolíkových stavech, což je činnost oblíbená i na pokojích.

#

Vánoční mše svatá

Datum: 4. 2. 2021

Na svátek sv. Štěpána u nás proběhla vánoční mše svatá v prostorách Domova se zvl. režimem.

#

Vánoční přání od dětí

Datum: 4. 2. 2021

V době adventní k nám zavítaly děti ze Základní školy, Církevní mateřské školy a Střediska volného času Pacov. Pozdravily naše obyvatele Domova se zvl. režimem alespoň zvenčí. Zazpívaly a zahrály koledy a předaly pro naše klienty krásná vánoční přání, která pro ně vyrobily.

#

Mikuláš

Datum: 4. 2. 2021

Ani letos i přes toto nelehké období nechyběla u nás v domově mikulášská nadílka. Mikulášská obchůzka potěšila nejednoho obyvatele našeho domova.

#

Prosečské posezení

Datum: 4. 2. 2021

Začátkem září pořádáme obvykle v našem domově soutěžní klání – tzv. Prosečkiádu. Letos jsme museli tuto akci vzhledem k epidemiologické situaci zrušit a tak jsme uspořádali pro klienty alespoň malé „ Prosečské posezení “. Povídání, písničky s kytarou, grilované špekáčky, kávička s domácí bábovkou či společné navlékání srdíčkového řetězu – to vše během jednoho zářijového odpoledne.

#

Mše Svatá

Datum: 4. 2. 2021

Jedna ze mší svatých, která se konala ve venkovních prostorách domova.

#

Viola Olomouc

Datum: 4. 2. 2021

Poslední červencový den patřil lidovým písničkám. Vystoupení pánů muzikantů Umělecké agentury Viola Olomouc mělo u klientů velký úspěch. Odpolední posezení ve stínu ořešáku plné písniček s harmonikou se opravdu líbilo.

#

Večer pod hvězdami

Datum: 4. 2. 2021

Letní akce „ Večer pod hvězdami “ je mezi klienty velmi oblíbená. Večerní posezení na terase, grilování, točené pivo, trempské písničky a povídání až do pozdních hodin…… prostě krásný letní večer.

#

Horácké divadlo

Datum: 4. 2. 2021

4.6. k nám zavítalo Horácké divadlo z Jihlavy. Bylo to po dlouhé době vůbec první kulturní vystoupení, které se u nás v domově konalo. Shlédli jsme hudební sestřih divadelní hry “ Škola, základ života“. Vystoupení a celková atmosféra na terase domova, kde se vystoupení konalo, to vše vykouzlilo úsměv na mnoha tvářích klientů i zaměstnanců našeho domova.

Příspěvek na Konto Adventních koncertů

Datum: 1. 1. 2021

Zaměstnanci DD se rozhodli přispět na pomoc duševně a tělesně postiženým.

Zobrazeno 1-30 ze 103

Aktuality

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Aktuální počasí

dnes, středa 29. 3. 2023
déšť 6 °C 0 °C
čtvrtek 30. 3. slabý déšť 11/8 °C
pátek 31. 3. déšť 16/8 °C
sobota 1. 4. slabý déšť 10/5 °C

QR kod

nahoru